Sim - Line
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o The Sims, zde můžete mluvit o všem ohledně The Sims 1, 2 a 3. Najdete tu plno rad, cheatů, návodů a když nás bude více tak plno soutěží a příběhů.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Filmy, seríály a vše kolem nich

Goto down 
+10
ZikyOrias
Nicole
smilie911
Bebe_95
Luisa
KontraIda
-pipa-
Leia Skywalker
Luana
Me-myska
14 posters
Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorZpráva
Me-myska
Nehorázný přítel
Me-myska


Poeet p?íspivku : 2636
Age : 35
Registration date : 30. 12. 06

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty20.04.09 9:20

Musim se připomenout i sem Lol opět sem začala po delší době sledovat seriál Heroes a i přes to, že mi některý známý řikali, že se seriál pohoršil a už je tolik nebaví, mě baví pořád O tom nic nevím dál si stahuju i novou sérii Lost, ale k tomu sem se ještě nedostala Chichotám se už jen kvůli tomu, že sleduju anime...

Jinak co se filmů týče, co mě teď vzalo byl film Gran Torino, šli sme na něj s Lukym na volňásky, který dostal v práci (konečně Směji se) a musim říct...úžasnej film...veselý i smutný zároveň, brečeli snad úplně všichni a byl to jeden z mála případů, kdy všichni zůstali na konečný titulky, protože se z toho dávali dohromady Chichotám se
Návrat nahoru Goto down
Leia Skywalker
Admin
Leia Skywalker


Poeet p?íspivku : 3176
Age : 30
Registration date : 22. 12. 06

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty20.04.09 19:45

Všechno je to pro mě trošku španělská vesnice, takže si o tom asi moc nepopovídáme Směji se
Návrat nahoru Goto down
https://simline.catsboard.com
Luana
Spolehlivý učitel
Luana


Poeet p?íspivku : 1842
Age : 31
Registration date : 04. 01. 07

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty20.04.09 21:00

O poslednej sérií LOST som počula len samé chvály... skončila som na tretej, plánujem si to pozrieť odznova a pokračovať ďalej, lebo keby som začala pozerať tú poslednú, v ktorej sa vraj strašne veľa vecí vyjasňuje, asi by som bola totálne mimo Jsem jako anděl
Návrat nahoru Goto down
http://www.luanasims.wz.cz/
Luana
Spolehlivý učitel
Luana


Poeet p?íspivku : 1842
Age : 31
Registration date : 04. 01. 07

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty02.07.09 13:21

Dopozerala som práve Pokánie. Zrejme som urobila chybu, že som ho rozpozerala na druhý deň po tom, ako som čítala knihu, po dlhšom časovom odstupe by určite vyznel ešte lepšie. Teda, nie že by bol zlý, je to skvelá adaptácia, ale kniha ma rozhodne nadchla viac, hlavne na konci - vo filme vám to všetko vyklopia polopate, kiežto v knihe je celá tá pointa o dva stupne lepšia Já nic, já muzikant A prišlo mi také zvláštne, že tam každú chvíľu niekto niečo zahlásil a potom ostalo ticho - ono totiž v knihe viedlo ku tej hláške nejaké zmysluplné vysvetlenie (kto videl tak si možno pamätá Cecillino "Vráť sa, vráť sa ku mne," - vo filme nejako zabudli zmieniť, prečo to Cee stále hovorí) To teda nevím Uvidím, ako to na mňa zapôsobí po druhý krát, ani taká Pýcha a Predsudok od rovnakého režiséra mi na prvé zhliadnutie nebola pochuti, a to je to teraz jeden z mojich obľúbených filmov Chichotám se
Návrat nahoru Goto down
http://www.luanasims.wz.cz/
Leia Skywalker
Admin
Leia Skywalker


Poeet p?íspivku : 3176
Age : 30
Registration date : 22. 12. 06

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty02.07.09 15:00

Koukat na film hned po přečtení knihy není nejlepší řešení Směji se Film se s knihami většinou nedají srovnávat. I když jsou vynikající a mé oblíbené, knihám věšinou dávám v hodnocení přednost Chichotám se

Pýchu a předsudek také miluji Chichotám se a Pokání jsem neviděla. Ale když budu moci, podívám se na to. O čem to je? (Jenoduchý námět prosím, ne rozpis děje Chichotám se )
Návrat nahoru Goto down
https://simline.catsboard.com
Luana
Spolehlivý učitel
Luana


Poeet p?íspivku : 1842
Age : 31
Registration date : 04. 01. 07

Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty02.07.09 16:00

No, vždy zabudnem spomenúť dej Červenám se... Takže Pokánie - kniha je prakticky rozdelená na 3 časti + epilóg, a je takpovediac charakteristická tým, že opisuje rovnaké scény vždy z nového pohľadu všetkých troch hlavných hrdinov.
Prvá časť opisuje letný deň v roku 1935. Stretávame sa s rodinou Tallisovcov, s 13-ročnou nádejnou spisovateľkou Briony, záhradníkom Robbiem Turnerom a Brioninou 23-ročnou sestrou Ceciliou.
Tento deň je plný príchodov - zo severu prichádzajú Brionini bratranci Pierrot a Jackson a sesternica Lola, a vracia sa tiež aj jej milovaný brat Leon, ktorý si so sebou privádza kamaráta Paula Marshalla.
Briony sa v ten deň stane svedkom zvláštnej scény - uvidí, ako sa jej sestra Cecilia iba v spodnom prádle ponára do fontány a Robbie ju pri tom sleduje. Vyvodí si z toho svoj vlastný záver, úplne odlišný od toho, aký je z pohľadu Cecilie a Robbieho (celú scénu vlastne čítame 3 krát, vždy z opisu niekoho iného). Robbie sa za svoje konanie hanbí, a keď sa potom vráti domov, napíše 2 ospravelňujúce listy - jeden zo žartu, s veľmi perverzným obsahom, a druhý veľmi formálny a slušný. Ibaže sa pomýli, a do obálky dá práve ten perverzný, a list dá doručiť Briony, ktorá si ho prečíta. Neskôr v ten večer potom Briony prichytí Robbieho a Ceciliu v knižnici v istej... situácií, a scénu si samozrejme vyloží po svojom - začne považovať Robbieho za sexuálneho maniaka. Po večeri naviac niekto znásilní Brioninu sesternicu Lolu, čoho sa Briony zase stane svedkom, a neprávom obviní práve Robbieho. (To je zhruba kostra prvého dňa deja, a nevykecala som ani polovicu toho, čo sa v ten deň stalo, jednoduchšie sa to povedať nedá Chichotám se)
Dej sa potom presúva na armádny front, kde bojuje Robbie, a do nemocnice, kde už teraz 18-ročná Briony pracuje ako sestrička... a napokon prichádza šokujúca pointa, ktorú vo filme nezvládli tak dobre, ako v knihe, pretože v knihe si musíte ten odstavec prečítať viac krát, kým vám vôbec dôjde, čo je tam napísané, a vo filme to celé vykecali... To teda nevím
Každopádne veľmi odporúčam, vôbec to nie je nejaký romantický blábol ale seriózna dráma, čítala som tú knihu po večeroch, od deviatej do pol jednej v noci bez prestania, a je to teda veľmi vydarené dielo.
Návrat nahoru Goto down
http://www.luanasims.wz.cz/
Sponsored content





Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Filmy, seríály a vše kolem nich   Filmy, seríály a vše kolem nich - Stránka 18 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Filmy, seríály a vše kolem nich
Návrat nahoru 
Strana 18 z 18Jdi na stránku : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Sim - Line :: Ostatní :: Debata-
Přejdi na: